درباره رسم

نشر رسم فعالیت خود را از سال 1382 با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز کرده و تاکنون بیش از یکصد عنوان کتاب در زمینه هنرهای تجسمی (گرافیک، تصویرسازی، نقاشی، عکس و...) هنرهای نمایشی (سینما، تئاتر و...) منتشر کرده است.

نشر رسم در سال 1395 به مناسبت آغاز چهاردهمین سال فعالیت خود، مبلغ یک میلیارد ریال کتاب تخصصی هنر به 43 دانشکده، مرکز آموزشی و هنرستان در مناطق محروم اهدا کرد.

امسال نیز به مناسبت آغاز هفدهمین سال فعالیت خود در حیطه نشر کتاب‌های گرافیک، هنرهای تجسمی و سینما، به مراکز آموزشی مناطق محروم، مبلغ دو میلیارد ریال کتاب تخصصی هنر اهدا خواهد کرد.

اهدای کتاب به مراکز آموزشی مناطق محروم

با هدف دسترسی دانشجویان، دانش‌آموزان و هنرجویان مناطق محروم به کتاب‌های هنری و ترویج فرهنگ اهدای کتاب به کتابخانه‌ها، نشر رسم در نظر دارد مبلغ دو میلیارد ریال کتاب تخصصی از مجموعه کتاب‌های منتشر شده‌ی این انتشارات را به مراکز آموزشی، دانشگاه‌ها و هنرستان‌های مناطق محروم کشور اهدا کند. کتاب‌های هنری به دلیل چاپ رنگی، کاغذ گلاسه و صحافی مرغوب، نسبت به سایر کتاب‌ها، قیمت بالاتری دارد که خرید آنها در توان دانشجویان و دانش‌آموزان مناطق محروم نیست.

از مدیران و رؤسای مراکز آموزشی، هنرستان‌ها و دانشکده‌هایی که رشته گرافیک، نقاشی، تصویرسازی و سایر رشته‌های مرتبط با هنرهای تجسمی دارند، دعوت می‌شود با ارسال نامه رسمی و مَمهور، آمادگی خود را برای دریافت کتاب‌های اهدایی اعلام نمایند. در نامه ارسالی حتما تعداد دانشجویان و دانش‌آموزان رشته‌های مذکور قید شود.

آخرین زمان ارسال نامه درخواست: دهم اردیبهشت 1398

ارسال کتاب‌ها: از 15 اردیبهشت تا 15 خرداد 1398

چند نکته:

1.کتاب‌ها اهدایی است و هیچ مبلغی دریافت نمی‌شود.

2.کتاب‌ها از طریق باربری برای شهرستان‌ها ارسال خواهد شد.

3.اولویت ارسال با مراکزی است که زودتر نامه درخواست را ارسال نمایند.

4.مراکزی که سال 1395 کتاب‌های اهدایی دریافت کردند، در اولویت ارسال نیستند.

5. بر پایه تعداد دانشجویان و دانش‌آموزان، تعداد و تنوع کتاب‌های ارسالی تنظیم خواهد شد.

6.کتاب‌های ارسالی برای هر مرکز آموزشی بین یکصد تا دویست جلد کتاب است.

7.کتاب‌های ارسالی از مجموعه کتاب‌های انتشارات رسم و به ‌صورت نو و تمیز است که به مهر و هلوگرام اهدایی رسم، نشان‌دار شده است.

8.نامه درخواست فقط از طریق پست ارسال شود. درخواست‌هایی که از طریق ایمیل، فکس، تلگرام و سایر رسانه‌های مجازی ارسال شود، در فهرست ارسال قرار نمی‌گیرند.

نشانی: تهران. صندوق پستی 649-13145

تلفن: 66415638 و 66415269 و 76702508

www.rasm.ir